Kraniosakrální terapie

Nově v nabídce od 1. 7. 2014

Jedná se o jemnou neinvazivní terapii dotekem vedoucí k hluboké relaxaci a rozpouštění psychických i fyzických bloků.  Vede ke spuštění řetězce auto ozdravných a léčebných procesů a mechanismů v těle. Příznivě ovlivňuje a zepšuje funkci mozku a míchy, potažmo CNS (centrálního nervového systému) tím, že pomáhá rychleji a snadněji sublimovat (rozpouštět) negativní důsledky stresu. Celkově přispívá ke zlepšení zdraví a zvýšení imunity.

Osvědčuje se při:

 • bolestech hlavy i migrénách
 • chronické únavě a vyčerpanosti
 • stavech přetížení a depresivních stavech vyvolaných stresem a pnutím
 • poruchách rovnováhy a závratích
 • bolestech zad a páteře (výhřezy plotének, stenóza páteře, skoliosa aj...)
 • dysfunkcích končetin
 • pooperačních stavech
 • stavech po psychických i fyzických traumatech
 • problémech motorické funkčnosti a koordinace (hlavně u kojenců)
 • poruchách CNS (autismus, Parkinsova choroba, pískání v uších, stavy po infarktu, borelióze, skleróze aj...)
 • po traumatických poraněních mmozku a míchy

Cena 700 Kč - doba ošetření 60 - 90 minut dle potřeby klienta

      

 

Ošetření  se skládá ze 2 částí. První je krátký rozhovor mezi terapeutem a klientem cca  5 minut, kdy vám popíši tuto technikou, místa na těle, kde se vás budu dotýkat a vysvětlím vám, podstatu kranio rytmu našeho těla.

Samotná terapie pak již probíhá na lehátku v leže a beze slov - trvá 60-90 minut. Klient zůstvává oblečený - proto doporučuji volnější obleční, aby nikde neškrtilo a netlačilo. Jemnými doteky dochází ke stimulaci a obnovení vašeho přirozeného kranio rytmu a uvolnění tlaku i přirozeného toku energií i tekutin ve vašem těle. Průběžně a podle potřeby pracuji na vaší hlavě, trupu i končetinách. Podstatou silného a téměř okamžitého účinku je hluboká relaxace a uvolnění vnitřního napětí a bloků způsobených stresem, chronickou únavou, bolestivými emočními prožitky či úrazem. Uvolnění proto můžete vnímat téměř okamžitě.

Při chronických a dlouhodových potížích je uvolnění znatelné také již po první terapii, ale pro dlouhodobý efekt je nutno terapii dle závažnosti postižení opakovat. Intenzitu opakování si určuje klient sám podle intenzit uvolnění - doporučené rozmezí je 1 - 5 týdnů, aby se uvolněný stav stal stavem trvalým.

Akční nabídka - slevové akce

 

Možnost zakoupení pískové mandaly

Vytvoření pískové mandaly "ušité na míru" SmileNABÍDKA  POUKÁZEK PRO ROK 2018

Poukázka na jméno, na jakoukoliv hodnotu i  s osobním přáním Smile

                                                                             


Příběhy a zkušenosti klientů

Hanička - etikoterapie, ženské kruhy a masáže

Mé první setkání s Ditou a etikoterapií bylo v roce 2013. Přišla jsem k ní vyděšená z diagnózy – karcinom ve slepém střevě. Hodinové popovídání a rozebrání situace mne hodně zklidnilo. Pak následovala delší pauza a za čas další setkání – tentokrát v trochu jiném duchu – ženský kruh. Z původních neznámých žen, které na setkání přišly, nás postupem času zbylo jen pět a stala se z nás fajn parta. Setkávaly jsme se pravidelně jedenkrát měsíčně a sdílely jsme své radosti a trápení. Moc jsme se na ty podvečery těšily – povídání, svíčky, meditační hudba, relaxace, kartičky a nové poznatky. Naučily jsme se, jak se ukotvit v přítomném okamžiku, jak vyčistit svoji auru, jak uvolnit své emoce, jak se mít rády…..a mnoho dalšího. Čerpaly jsme ze životních zkušeností ostatních a často jsme zjistily, že to, co nás zrovna trápí, trápí i ostatní nebo si tím před časem prošly a mohly nám dát radu jak na to. Celou dobu jsme také pravidelně chodily k Ditě na báječné energetické masáže.

Po dvou letech se naše cesty rozešly a setkávání kruhu skončilo. Masáže však zůstaly a za to jsem vděčná. Je to fajn se každý měsíc nechat hýčkat a u toho rozebrat své bolístky, najít řešení problému, uvědomit si, proč mne určité situace potkávají.

K tomu, abych poznala, co se ve mně skrývá a kdo doopravdy jsem, mi pomohly dva nádherné víkendy s Ditou. V malém penzionu v blízkosti údolí řeky Doubravy jsem našla mnoho odpovědí na své otázky, poznala další báječné ženy a odstranila další kamínky, co mne tížily v duši. Našla jsem sama sebe, naučila jsem se na sebe usmívat a mít se ráda.

Dituško díky, jsem ráda, že jsem tě poznala.

Miloš - cukrovka, fyzické i psychické problémy

Tehdy jsem byl krátce po hospitalizaci v léčebně a zaevidoval jsem se na pracáku. Poslali mě na přípravný motivační kurz JOB klub a tam si byla naší lektorkou. Sice mi tehdy bylo hrozně krušně - jak po fyzické stránce (únava, bolesti svalů, silné vnitřní napětí a rozjetá cukrovka), tak i po psychické stránce (vyčerpání, obavy, strach a pocit, že to nezvládnu). Vždy jsem se ale donutil přijít a postupně jsem se tam i začal těšit! Jako by si mi dodávala sílu a rozdávala radost. Po několika setkáních jsme měli závěrečné zkoušky. Já jako jediný jsem měl odvahu vyzkoušet si pracovní pohovor naostro. Byl jsem tehdy hodně nervozní,ale moc se nám to povedlo. Cítil jsem se pak mnohem sebevědoměji, uvolněný a připravený zařadit se zpátky do běžného života. Pro mě moc prima pocit a povzbuzení - dodání odvahy a motivace něco ve svém životě změnit.

Podruhé jsme se potkali na kurzu počítačů. I tam to bylo  moc fajn a zase jsem pocítil takový blahodárný pocit - jako by povzbuzení a pomoc. Dost jsem se tam naučil a opět mi to pomohlo. Když kurz skončil, zašel jsem k vám jen tak na pokec. Nějak došlo k tomu, že by jsem na své zdravotní problémy mohl vyzkoušet Energetickou masáž nebo si popovídat o tom, kde by mohla být příčina mých problémů.

Nejprve jsem se obával, aby to můj zdravotní stav nezhoršilo, ale pak jsem si dodal odvahu. Vyzkoušel jsem harmonizaci těla pomocí tibetské mísy a pak i uvolnění a masáž krční páteře, obličeje a vlasové části hlavy. Vždy jsme si u toho i povídali a bylo to moc prima. Napětí v mém těle se vždy uvolnilo a naše povídání mi ukazovalo nový pohled na to, co a proč se v mém životě děje a co se mi mé tělolo snaží tím napětím a zdravotními problémy říct. Hodně mi to pomáhalo, i když  pak v noci jsem se cítil jako vysátý,  druhý den  přicházela únava, která postupně odezněla a pak  se to  vždy výrazně  zlepšilo. Chmurné myšlenky i napětí v těle jako kdyby ustoupily ...

Asi tři roky jsme pak neviděli a pak jsem tě našel tady na netu a začali jsme spolu komunikovat a zase jsem zašel na masáž. Krásně jsi mě  uvolnila a nějak prostě očarovala Laughing Vždy jsem se cítil moc příjemně. Podělil jsem se o to s kamarádkami, co měly podobné potíže jako já a ty jsou nadšené, prý k tobě chodí i na povídání a tvoření  …..

Kačka  - účastnice víkendového pobytu na Doubravce

Věřím tomu, že pokud se má člověk Doubravky zúčastnit, tak se věci  uzpůsobí tak, aby tam byl, stejně jako tomu bylo u mě. V nádherném prostředí uprostřed přírody jsem se propojila se svými emocemi, ponořila jsem se mnohem  hlouběji  do svého nitra než kdykoliv předtím. Díky tomu jsem v sobě objevila schopnosti  o kterých jsem neměla ponětí. Pochopila jsem, jak sama se sebou mohu efektivněji pracovat a víc využít svoji intuici a jak si více důvěřovat, jak naslouchat svému tělu. Pochopila jsem více sama sebe, spousta věcí mě  překvapila. Uklidňující pro mě byla mentální cvičení  a propojení se s živly přírody v příjemném údolí řeky Doubravky. Úžasné také bylo vytvoření si vlastní léčivé mandaly

Ivana – trnutí šíje, migrény a deprese

Paní Ditu, mi doporučila kolegyně, mluvila o tom, že ji tak rorozebrala........a o "nějaké tibetské míse". Já už jsem na tom byla tak blbě, že mi bylo jedno, co vyzkouším. Objednala jsem se, aniž bych věděla, do čeho jdu. Pouze jsem nějak vnitřně cítila, že veškeré moje fyzické  dlouholeté potíže nějak souvisí s psychikou, ale nevěděla jsem co s tím.

Na první návštěvě mě Dita opravdu rozebrala, šly jsme hluboko do minulosti........ Také přišla na řadu zmiňovaná tibetská mísa, což byl pro mě úžasný zážitek. Domů jsem odjížděla s dobrým pocitem, že tohle je to, co potřebuji. Ale věděla jsem, že cesta bude dlouhá a trnitá. Dita mi nikdy neříkala co mám řešit, jednotlivá traumata se vynořovala postupně sama  a já jsem si  s její pomocí vše postupně zpracovávala a vyrovnávala jsem se s tím, co mě v životě potkalo. Dlouhá léta jsem si myslela, že už jsem s tím srovnaná, ale opak byl pravdou – pouze jsem to vytěsnila, abych to nemusela řešit a nebolelo mě to. Postupně jsem se s Ditou prokousala celým svým životem.

Sezení bylo vždy ušité na míru, podle toho, jak jsem se zrovna cítila a co jsem potřebovala. Kombinovaly jsme různé techniky od masáží, přes harmonizaci těla až po etikoterapii a kraniosakrální terapii. Vyhovovalo mi hlavně to, že jsem si sama na každé návštěvě mohla říci, o kterou techniku mám zájem, podle svých pocitů a momentálních potřeb.

Jak jsem již uvedla, cesta to byla dlouhá a trnitá, ale stálo to za to! Po dvou letech jsem "jiný člověk". Vážím si sama sebe, netrápí mě snaha být v očích druhých lepší. Poslouchám svoje tělo a pocity. Je mi prostě dobře a jsem sama sebou.  A v neposlední řadě i fyzické potíže z velké části vymizely a nebo se objevují pouze občas.

Vím, že rozhodně nemám vše vyřešeno, ale návštěvy u Dity mi přinesly jiný životní postoj a proto se mi vše, co  život přináší lépe zvládá. A hlavně vím, že jsem tady na světě sama za sebe a ne proto, abych se zalíbila druhým, kteří to často vlastně ani nedocení.....

Ceník a dárkové poukázky

 

Dárkové poukázky
 
možnost zakoupení dárkových poukázek  na služby dle vlastního výběru:

Dárkový poukaz na jméno s libovolným textem či přáníčkem


 
Ceník masáží

platný pro Havlíčkův Brod - ceny mimo HB jsou navýšeny o dopravu

Smile do 50 km 50 Kč, do 100 km 100 Kč, do 150 km 150 Kč - toto navýšení platí pro skupiny 5 a více lidí Smile

 

Antistresová masáž hlavy a dekoltu                                     30 minut            300 Kč

Těhotenská masáž                                                            75 minut            650 Kč


Eneretická masáž s harmonizací  těla i duše                         60 minut             500 Kč

Energetická masáž s harmonizací těla i duše a relaxací          75 minut             650 Kč

Energetická masáž s tibetskou mísou včetně harmonizace     90 minut             800 Kč
(záda, šíje a zadní strana rukou případně nohou, poloha vleže na břiše či vsedě)

Energetická masáž s tibetskou mísou včetně harmonizací těla i duše 120 minut    1000 Kč
(záda, šíje, ruce, nohy, zadeček, břicho, dekolt a hlava, vložení prvků kranio – kombinace poloh)


(záda, šíje, ruce, nohy, zadeček, břicho, dekolt a hlava, vložení prvků z krania a terapie dotekem)

Energetickou masáž lze na základě osobní domluvy propojit s jakoukoliv terapií s vědomým zaměřením se na léčení konkrétních fyzických či psychosomatických problémů. Cena i čas je pak individuální.
 
Při všech masážích je možnost volby a změny masírovaných partií dle aktuálních potřeb klienta!!! Masáže obsahují: 4 fáze a to:


I. fáze - diagnostika energií v těle – určení zablokovaného místa  (čakry) - rozkrytí příčin a nástřel možností, jak s disharmonií pracovat

II. fáze - intuitivní energetická masáž při níž dojde k rozpohybování energií v těle, rozpuštění vědomých bloků, celkovému uvolnění a nastartování ozdravného procesu

III. fáze - relaxace

IV. fáze - vědomé čištění a harmonizace pomocí energií Universa, Matky Země, Elementů, Živlů nebo jiných jemněhmotných bytostí Světla a Lásky dle aktuálních potřeb a přání klienta


Ceník ostatních služeb


Kraniosakrální terapie   60-90 minut  750 Kč

 

Osobnostní rozvoj, Etikoterapie a Výklad kartiček - hodina 350 Kč

(jedno sezení max. 2 hodiny).


Diagnostika včetně hodinové konzultace 750 Kč - další započatá hodina 250 Kč

 

Worskhopy, seminář a povídání dle osobní domluvy.
 

 


Semináře a povídání

   

Tematické okruhy, které cítím jako aktuální:


1. Naše děti - naše budoucnost

Čím dál častěji za mnou přichází maminky, které trápí nemocnost jejich dětiček, hyperaktivita či jiné věci, které nejsou pro okolí tak úplně přijatelné. Obávají se a jsou stresované tlakem okolí a přitom si uvědomují, že přičina věcí je zřejmě někde jinde. Vidí, že léky,  či jiné preparáty jejich andílkům nepomáhají. Spíše je jen utlumují a zatěžují jejich křehoučká tělíčka chemii. Při těchto sezeních budeme vzájemně sdílet naše zkušenosti, rozkrývat příčiny a poselství, která k nám skrze naše dětičky přichází. Pokud řešíte se svými kamarádkami podobné problémy a chtěly byste vnést nový pohled do dění, kterým procházíte je možné se domluvit a zorganizovat setkání u vás doma nebo na zahradě.


2. Sexualita a posílení ženského principu v nás - probuzení vnitřní Bohyně 

Práce s vnitřním Já a sebevědomím.  Probuzení vnitřní síly a světla pomocí snů, přání a tužeb. Realizování svých představ sdělováním potřeb a pocitů. Uvolnění pocitů strachů a obav jenž nás svazují a nutí přizpůsobovat se okolí a představám našich blízkých, společnosti či zaběhlému systému.


3. Cesta našeho srdce ....

Práce s potlačenými pocity a emocemi, uvolňování bloků a hledání radosti, světla a lásky propojené s převzetím odpovědnosti za svůj život.


4. Harmonizace těla i duše propojená s masáží či výkladem kartiček

Pokud máte prostor, který by byl vhodný pro zřízen provizorní masérny. Známé jenž rádi rozmazlují svá tělíčka dotekem energie, vonných olejů a uvolňujících hmatů. Nebo chcete jen udělat radost svým blízkým je tu nabídka i pro Vás. Cena masáží vychází z normálního ceníku a je navýšená pouze o cestovné.


5. Výklady, konzultace a terapie přes SKYPE

tento krok volím z důvodů hektické doby, časové vytíženosti a třeba i náročnosti či velké vzdálenosti od Vysočiny.


Pokud se rozhodnete zorganizovat nějaké setkání jsem ochotná za vámi přijet a zprostředkovat vám možnost poznání sebe samých skrze pocity, emoce a signály, jenž k vám vysílají vaše těla.

Terapie jsou vhodné pro skupinky  již od 4-5 osob. Cena, téma i místo realizace vzejdou z vašich potřeb a možností.

Povídání je samozřejmě možné udělat i pro velké skupiny - např. Svazy žen, Mateřská centra, Knihovny, Občanská sdružení - prostě pro všechny, kteří by rádi poznali ALTERNATIVNÍ POHLED na danou situaci.